Ribana Kumaşlar

ribana
ribana kumaş
ribana örme kumaş
çift plaka örme kumaşlar
ribana
ribana kumaş
ribana örme kumaş
çift plaka örme kumaşlar

Ribana Kumaşlar

Ribana yuvarlak örme kumaşlar, çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde, silindir ve kapak iğnelerinin birbirine göre çapraz bir şekilde yerleştirilmeleri ile elde edilen çift katlı kumaş çeşididir. Bu yöntemin en belirgin özelliği, birbiri peşi sıra gelen düz ve ters ilmeklerden oluşmasıdır.

Ribana kumaşlar enine tarafta çok belirgin bir esnekliğe sahiptir. Ribana örme kumaşlar, kumaşın iki tarafında çok belirgin rib efektine sahiptirler. Eğer iki sıra düz, iki sıra ters ilmek sırayla kumaşın iki tarafında görülüyorsa buna, 2x2 ve 2x1 ribana kumaş denir. Eğer bir düz ilmek olursa bu, 1x1 ribana kumaş veya tam dolu ribana kumaş olur.

Genellikle üst giyimde ve tıbbi ürünlerde kullanılan bu kumaşlar, özel sportif giyimde, tişörtlerin etek kısmında, yakalarda, kollarda, örme manşetlerinde, örme şapkalarda, çoraplarda ve benzeri alanlarda geniş bir kullanıma sahiptir. Open-end ribana, OE likralı ribana, penye ribana, penye likralı ribana, karde ribana, karde likralı ribana gibi çeşitleri vardır.

fantazi örme
3000+ Kumaş Çeşidi
örme makinesi
30+ Örme Makinesi
100% Tam Kapasite
yuvarlak örme
20+ Örme Türü
fantazi örme