Süprem Kumaşlar

süprem
süprem kumaş
süprem örme kumaş
zımparalı süprem
ringelli süprem
likralı süprem
tek plaka örme kumaşlar
süprem
süprem kumaş
süprem örme kumaş
zımparalı süprem
ringelli süprem
likralı süprem
tek plaka örme kumaşlar

Süprem Kumaşlar

Süprem kumaşlar sadece yuvarlak örme makinelerinde dokunan bir kumaş çeşididir. Kalın veya ince olarak üretilebilen süprem kumaşlarda bir yüzeyi düz diğer yüzeyi ise ters olarak örülür. Süprem kumaşın önü düz, arka kısmı ise ters bir ilmek yapısına sahip olduğundan, önü ve arkası birbirinden farklıdır.

Süprem kumaşların örgülerinin desenlendirilmesinde askı, atlama gibi yardımcı örgü elemanları kullanılarak değişik desenler elde edilir. Jakar tekniğiyle dokunan süprem kumaşlarda renkli desenler elde edilebilir. Süprem kumaşlar üretim tekniği sayesinde hem enine hem de boyuna esneyebilirler. Zımparalı süprem, ringelli süprem, likra ringelli süprem, buklet süprem, jakarlı süprem ve simli süprem gibi birçok farklı çeşitleri bulunur.

Likralı süprem kumaşlar mükemmel bir esneme özelliğine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde iç çamaşırından abiyeye kadar uzanan geniş bir üretim yelpazesi vardır. Süprem jakar kumaşlar ise tek plaka yuvarlak örme makinelerinde birden fazla renk kullanarak ya da tek renkte askı ilmek ve atlama hareketleri bir arada kullanılarak üretilen jakarlı kumaşlardır. Bu örgüleri diğer örgülerden ayıran en önemli fark jakar sisteminde iğnelerin ayrı ayrı seçilmesi ile desenlendirme kapasitesinin yüksek olmasıdır.

fantazi örme
3000+ Kumaş Çeşidi
örme makinesi
30+ Örme Makinesi
100% Tam Kapasite
yuvarlak örme
20+ Örme Türü
fantazi örme